Veronika Prekopová, Gabriela Zemančíková

Gratia - salón krásy
Podhora 40
Ružomberok 034 01

mobil (orange): 0907 870 946
tel. (t-com): 044/ 432 9459

pedikérka - manikérka: 0915 571 625

gratia@gratia.sk

Otváracie hodiny:

 

Pon-Pia 8.00 - 18.30

Sobota  8.00 - 14.00

Nedeľa  zatvorené (obj.)

WIFI HOT SPOT (free) !

V salóne je bezplatné pripojenie k internetu. Možnosť pripojenia vlastného notebooku, mobilného telefónu, prípadne máte možnosť využit naše bezdôtové pripojenie :)

 Ponúkame:

KADERNÍCTVO

  •                     Spoločenské účesy                                              

  •                     Melírovanie

  •                     Vlasové poradenstvo              

  •                     Nové účesové trendy

  •                     Strihanie

  •                     Predlžovanie vlasov             

 

Zodpovedná vedúca: Veronika Prekopová

Kaderníčky: Gregorová Zdenka

                     Lacová Tánička

                     Veronika Prekopová

   Milé zákazníčky, vítame Vás v našom salóne krásy Gratia. Veríme, že sa u nás budete cítiť príjemne a budete s našimi službami spokojné. Príjemné prostredie a profesionálny prístup všetkých pracovníkov sú zárukou maximálnej pohody a spokojnosti každého nášho zákazníka. Zárukou našej práce sú skúsenosti a odborné spôsobilosti získané účasťou na profesionálnych školeniach rôznych firiem z oblasti kaderníctva.

   V kaderníctve sú pri zabezpečovaní kvalitných služieb zákazníkom používané výlučne certifikované a schválené výrobky firiem: Trinity, Broaex, Emebi, Vitaliys. Najčastejšie pracujeme s Trinity- Švajčiarskou vlasovou kozmetikou. Ošetrujúce produkty, ktoré ponúkame, Vám zabezpečia ideálnu starostlivosť o Vaše vlasy. Styling a farby od Trinity zase zvýraznia ich krásu.

   Trinity ponúka 81 farebných odtienov. Vďaka kokosovým olejom obsahujúcim vo farbe budú vaše vlasy lesklé a výživené. Mliečne proteíny ochraňujú pokožku hlavy a hydratujú vlasy.

Naše produkty od značky Trinity sa dajú v našom salóne zakúpiť. Najčastejšie predávané produkty sú: gely, pasty, vosky, šampóny proti vypadávaniu vlasov, šampóny hydratačné, prípravky na všetky typy vlasov.

   Najčastejšie otázky našich zákazníčiek?  Čo je vlas? Z čoho sa skladá?

Vlas: je zrohovatená organická látka keratín. skladá sa z kutikule: tvoria ju šupiny odumretých buniek  keratínu, vytvárajú takzvaný štít, ktorý chráni kôru. Kôra: tu sa bunky ochrannej vrstvy vytvárajú. Dreň: nachádzajú sa tu pigmentové bunky. Driek:vlasu je časť vlasu najbližšie pri koži. Vzpriamovač chlpu: sa pri strese alebo pocite zimy stiahne, čím vzniká ,,husia koža"

 

                                         

                                                                              Čo ešte neviete:

      Dá sa čierna farba stiahnuť z vlasov, keď si farbím vlasy veľmi dlho a chcem zmenu? 

Áno, čierna farba z vlasov sa dá stiahnuť na prvýkrát prípravkom, ktorý Vám nepoškodí vlasovú štruktúru vlasov.

     Môžem si dať na vlasy trvalú, keď si farbím vlasy?

Môžete ,ale doba medzi farbením a trvalou by mala byť dva týždne, aby sa vlasy príliš rýchlo nevysušili a nepoškodili.

   Pristanú mi krátke vlasy?

Krátke vlasy pristanú každému. Je veľmi dôležitý strih a ich úprava správnymi vlasovými prípravkami. Dnes sú moderné rôzne ostrihané krátke účesy.

   Prečo mi padajú vlasy?

Vlasy majú tendenciu vypadávať,keď sú veľmi namáhané, prehnane farbené. Zle si ich ošetrujeme, používame nevhodné prostriedky na ich údržbu         napr:( varové nátačky...). Samozrejme ako aj ročné obdobie mení svoj tvar, stromy strácajú lístie, zvieratá srsť, tak aj my máme podobné zmeny. Vtedy nám vlasy veľmi padajú. Naša vlasová cibuľka je oslabená a vlasy viac vypadávajú .Môže to byť zapríčinené aj zdravotnými problémami: problémami štitnej žľazy, stresové , nervové, kožné, ale nevylučuje sa aj zdedený problém. Preto nie je na škodu prevencia ,teda šampón od značky Trinity proti vypadávaniu vlasov, obsahuje kofein a má výborné účinky. Vlas spevnie v 15-16 rokoch nášho života, dovtedy by sme nemali zasahovať do pokožky a vlasov. Farbiť vlasy by sme si nemali, ak máme  zdravotné alebo iné ťažkosti, ktoré nám môžu poškodiť vlasy a vlasovú pokožku. Vlasy poznáme rôzne: husté, jemné, detské, rovné, kučeravé a pod... husté pevné vlasy znesú viac procedúr farbení, vlasy jemné lamavé musíme chrániť pred použitím silnejších prípravkov.

 

                                   Preto, ak neviete, čo použijete na vaše vlasy, prídte sa poradiť k nám do salónu Gratia.

 

                                                                             Radi Vám poradíme!